Jakie są warunki wzięcia kredytu od ręki?

Pożyczka na dowód nie jest do uzyskania szczególnie trudna, jednak trzeba spełnić pewne warunki wzięcia kredytu. Jakie konkretnie? Zaciągnięcie zobowiązania finansowego od ręki wymaga od nas przede wszystkim czystej “kartoteki” w bazach dłużników. Nie tylko to należy jednak do powinności kredytobiorcy.

Warunki wzięcia kredytu od ręki

Przy stale rosnącej płacy minimalnej oraz bogactwie świadczeń socjalnych firmy pożyczkowe mają coraz mniej oporów przed udzielaniem szybkiego finansowania. Jakie są warunki wzięcia kredytu od ręki? Co zrobić, aby wniosek nie został odrzucony po scoringu? Zazwyczaj spełnić trzeba podstawowe wymagania kredytowe, czyli:

  • być pełnoletnim (w niektórych przypadkach ukończyć 21 rok życia),
  • mieć polskie obywatelstwo oraz dowód osobisty,
  • nie posiadać negatywnych wpisów w bazach dłużników,
  • nie widnieć w BIG,
  • podpisać oświadczenie o dochodach,
  • prowadzić konto bankowe, które posłuży do weryfikacji tożsamości oraz odbioru pieniędzy.

Jeśli klient spełnia te wymagania, kredyt gotówkowy w firmie pożyczkowej powinien dostać z niemal stuprocentową pewnością od razu po przedstawieniu odpowiednich dokumentów do kredytu. Jedyną przeszkodą może być profilowanie klientów poszczególnych instytucji według wewnętrznych procedur. Zdarza się, że krystalicznie czysta osoba ma problem z uzyskaniem finansowania pozabankowego ze względu na jedną czy dwie cechy, które nie wpisują się w “politykę kredytową” danego pożyczkodawcy.

Czy wpisy w bazach uniemożliwiają wzięcie kredytu od ręki?

Jednym z warunków wzięcia kredytu od ręki jest czysta “kartoteka”. Nie tylko banki sprawdzają swoich klientów w bazach dłużników. Zgodnie z prawem muszą robić to także firmy pożyczkowe, dlatego w większości przypadków otrzymanie pieniędzy z długami na koncie będzie niemożliwe, szczególnie od ręki i bez dokładniejszej weryfikacji. Czy jest możliwość pokonania takiej przeszkody? Nie w przypadku kredytów bez odsetek czy standardowych chwilówek.

Pewną odpowiedzią na problem zadłużenia jest uzyskanie dodatkowej gwarancji. Warunkiem wzięcia kredytu będzie wówczas znalezienie żyranta lub zastawienie części majątku. W przypadku pożyczki z poręczycielem w razie problemów ze spłatą to właśnie on jest pociągany do odpowiedzialności. Kiedy udało się uzyskać pieniądze pod zastaw, niespłacanie zobowiązań wiązało będzie się z utratą zastawionej nieruchomości albo samochodu z odpowiednim wpisem w karcie pojazdu. Ze względu na solidne zabezpieczenie, wymagania kredytodawcy będą oczywiście znacznie ograniczone.

Mniejsze sumy bez przeszkód formalnych może zaoferować lombard

Najmniej rektrykcyjne warunki wzięcia kredytu funkcjonują w lombardach. Nic dziwnego – pożyczki oferowane w tego typu lokalach są udzielane krótkoterminowo i mają zazwyczaj niższą wartość niż te, które mogą zaoferować tradycyjne firmy pożyczkowe świadczące swoje usługi przez internet. Jaka jest ogólna zasada działania lombardów? Możesz tam przyjść i zastawić niemal wszystko, co przedstawia sobą większą wartość materialną.

Jedynym wymaganiem jest posiadanie dowodu zakupu danego przedmiotu. W celu podpisania umowy należy również przedstawić dokument tożsamości, ale w przeciwieństwie do firm pożyczkowych lombardy nie wymagają dowodu osobistego. Równie dobrze może to być paszport albo prawo jazdy.