Pożyczki pod zastaw nieruchomości – najistotniejsze sprawy

Pożyczki pod zastaw nieruchomości – najistotniejsze sprawy

 

Posiadanie kilku nieruchomości jednocześnie daje duże korzyści finansowe. Jeśli mamy nieruchomość, z której na co dzień nie korzystamy, możemy przeznaczyć ją jako zabezpieczenie pożyczki pod zastaw. Tego rodzaju zobowiązanie finansowe zaciągnąć można w bankach, instytucjach pozabankowych, a także lombardach. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby pożyczka pod zastaw nieruchomości brała także nieruchomość, w której na co dzień żyjemy. Trzeba jednak przyznać, że zastawianie nieruchomości „dodatkowej” jest zawsze mniej stresujące i mniej ryzykowne. Kto najczęściej bierze tego rodzaju pożyczki? Zazwyczaj biorcami są osoby znajdujące się w nagłej sytuacji, gdy potrzebna jest spora gotówka, dotyczy ona przeważnie spraw ostatecznych, zdrowia, operacji, uratowania kogoś bliskiego. Pożyczki pod zastaw nieruchomości mają różny stopień oprocentowania. Wszystko zależy od tego, do jakiego banku się wybierzemy. Jeśli chcemy sprawdzić, gdzie istnieje najniższe oprocentowanie, dobrze będzie skorzystać z kalkulatora pożyczkowego. Mniejsze koszta są zawsze w bankach państwowych. Prywatne instytucje mają znacznie wyższe progi procentowe.

pożyczka pod zastaw nieruchomościPożyczka pod zastaw nieruchomości – na jak długo

Banki i inne instytucje udzielające pożyczek oferują swoje produkty na rozłożone okresy. W zależności od tego, ile zarabiamy, możemy wziąć pożyczkę na miesiąc lub nawet rok. Pożyczka pod zastaw nieruchomości o sporej kwocie może zostać rozłożona na rok lub więcej lat, przy czym zawsze trzeba liczyć się ze wzrostem odsetek. Tak to już jest, że na im więcej rat kredyt zostanie rozłożony, tym większe będą dodatkowe odsetki. Przy odrobinie dobrej woli i konsekwencji można z tym sobie jednak poradzić. Nieruchomości zastawiane w ramach pożyczek bankowych są zróżnicowane. Można zastawić kawalerkę lub kilkupokojowe mieszkanie. Niektórzy zastawiają całe domy i rozległe gospodarstwa, łącznie z działkami budowlanymi. Dla pożyczkodawców tego rodzaju granty są niezwykle korzystne i opłacalne. Jeśli nieruchomość przejdzie w ręce pożyczkodawcy, ten może sprzedać ją za wartość kilkukrotnie większą od tej, za jaką została nabyta. W branży pożyczkowej nieruchomości są świetnym pomysłem na zwiększenie przychodów z biznesu!

Pożyczka pod zastaw nieruchomości – warunki do spełnienia

Pożyczka pod zastaw nieruchomości to już nie taka błahostka jak zastawienie telefonu w lombardzie. Tutaj niezbędne będzie przedłożenie wszelkich papierów poświadczających o tym, że dana nieruchomość przynależy do określonego właściciela. Podpisywane jest także oświadczenie wraz z akceptacją warunków zawartych w umowie między pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą. Umowa nabiera mocy prawnej po podpisaniu oraz wypłaceniu środków finansowych. Wszelkie koszty dodatkowe z tytułu umowy powinny być w niej zawarte. Jeśli dochodzi do opóźnienia w kwestii spłaty całkowitej pożyczki, bank lub instytucja finansowa ma prawo zająć nieruchomość w ciągu kilku dni roboczych. Najniższe pożyczki pod zastaw nieruchomości wynoszą kilka tysięcy złotych, najwyższe – nawet kilkaset.