Gdzie najlepiej wziąć pożyczkę pod zastaw – badamy lombardy

Gdzie najlepiej wziąć pożyczkę pod zastaw – badamy lombardy

 

Pożyczki brane pod zastaw są szybką i świetną metodą na doraźne wsparcie finansowe, bez konieczności brania kredytu na wiele lat. Widać to zwłaszcza po krajobrazie polskich miast, gdzie z dnia na dzień wciąż przybywa nowych lombardów. Niegdyś te placówki nie były tak popularne jak kiedyś. Mało tego, jeszcze w latach dziewięćdziesiątych korzystanie z pomocy lombardu było uznawane za coś wstydliwego i gorszącego. Panował dziwny pogląd, że lombard to miejsce wsparcia finansowego najczęściej dla alkoholików, narkomanów oraz wszelkich innych osób z marginesu społecznego. Dzisiaj właściwie nie ma już nikogo, kto choć raz nie przekonał się, że pożyczka pod zastaw jakiegoś cennego przedmiotu może nas uratować w najmniej oczekiwanej sytuacji. Nie wszystkie lombardy w Polsce działają jednakowo, dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się tym najlepszym. Pożyczka pod zastaw dopuszcza wzięcie w depozyt na czas określony wielu przedmiotów, a także nieruchomości. Jedni zaczynają od biżuterii, u innych fanty są znacznie kosztowniejsze – zastawia się samochody, a w skrajnych przypadkach nawet mieszkania czy domy!

pożyczka pod zastawPożyczka pod zastaw – na ile możesz ją wziąć?

Pożyczkę pod zastaw możesz wziąć w większości lombardów na około miesiąc. Wiele zależy od tego, co jest przedmiotem zastawu. Na takie produkty jak mieszkanie czy samochód można dostać nieco więcej czasu do spłaty, można dogadać się z osobami prowadzącymi dany lombard. Pozostałe przedmioty, cenne lub trochę mniej wartościowe zastawia się najczęściej na miesiąc. Jeśli zastawiamy je na okres krótszy, tydzień lub dwa, zawsze można poprosić o przesunięcie terminu odbioru zastawionego przedmiotu, co oczywiście łączy się z dodatkowymi odsetkami. Nie są one jednak tak wysokie, aby trzeba było rozpaczać, że ktoś na siłę zdziera z nas pieniądze. Z reguły pracownicy lombardów są ludźmi bardzo ugodowymi i wyrozumiałymi co do opóźnień. Przecież po to powstały te wszystkie punkty sieci lombardów, aby ratować nas z finansowych opresji, gdy wypłata jeszcze się opóźnia, a przelew z tytułu umowy o dzieło dojdzie dopiero po weekendzie.

Pożyczka pod zastaw – jak spłacać?

W większości lombardów spłata wygląda tak, że uiszczamy ją ostatniego dnia ważności umowy. Po upływie tego czasu klient i tak ma jeszcze ustawowe 3 dni na to, by odebrać zastawiony sprzęt i uiszczenie opłat. Po tych 3 dniach towar trafia już w zasoby lombardu i może zostać wystawiony w witrynie prezentującej wszystko, co przez lombard jest sprzedawane. W tego rodzaju punktach znaleźć można właściwie wszystko, od drobnych form biżuteryjnych, poprzez dość wysłużone sprzęty gospodarstwa domowego, telewizory, komputery, gry komputerowe i wiele innych. Jeśli danego dnia spłacimy pożyczkę pod zastaw, możemy ekspresowo wziąć kolejną, nawet jeśli chcemy dalej zastawić ten sam sprzęt. Umowę zawsze warto przechować w plecaku czy portfelu. Jeśli chcemy spłacić pożyczkę pod zastaw bez okazania umowy, bo ją zgubiliśmy, doliczane są symboliczne opłaty dodatkowe. Z lombardów obecnie korzysta coraz więcej ludzi, dowodząc w ten sposób popularności tych placówek.