Konto dla młodych – bądź niezależny u progu dorosłości!

Konto dla młodych – bądź niezależny u progu dorosłości!

Produkt finansowy o nazwie konto dla młodych powstał specjalnie z myślą o tych, którzy wchodzą właśnie w pełnoletniość, a także dla uczniów szkół średnich. Rozwiązanie to można więc traktować na dwa sposoby. Klient bankowy, który jest już pełnoletni, może korzystać z konta i karty kredytowej na prostych i tanich zasadach. Niepełnoletni uczeń szkoły średniej czy zawodowej może w ramach konta dla młodych otrzymać możliwość korzystania z karty przedpłaconej. Czym ona jest w praktyce? Otóż, jest to rodzaj karty, za pomocą której można wypłacać pieniądze z konta, które wcześniej młodemu człowiekowi za pomocą przelewu zasilili rodzice. Nastolatek może z konta wypłacać pieniądze na bieżące potrzeby szkolne i prywatne, bez konieczności proszenia się za każdym razem i zgłaszania do rodzica, że znowu na coś potrzebne są pieniądze. Raz wykonany przelew w miesiącu zasila potrzeby młodego człowieka, no i uczy go z pewnością także oszczędności. A w dzisiejszych czasach jest to przecież przeogromna wartość.

konto dla młodychKonto dla młodych – jak z niego korzystać?

Jeśli założycie konto dla młodych, możecie korzystać z niego jeszcze tego samego dnia, w którym zostanie stworzone. Bardzo wygodne jest posiadanie konta nie tylko w formie własnej bazy bankowej, ale również w formie internetowej, aby zawsze na bieżąco móc śledzić stan rachunków i mieć osobisty wgląd we wszelkie przeprowadzane transakcje. Koszty za prowadzenie tego rodzaju konta są symboliczne, a w wielu bankach można spotkać się z sytuacjami, że konto jest całkowicie darmowe przez pierwsze lata użytkowania. I jak tu nie skorzystać z takiej przydatnej propozycji? Konto dla młodych ma wiele zalet. Przede wszystkim, wreszcie możemy magazynować wszelkie nasze oszczędności w sposób profesjonalny, a nie jak dotychczas – czyli do świnki skarbonki lub skarpety. Przechowywanie oszczędności w domu, jeśli nie zawsze można zaufać rodzeństwu, zawsze wiązało się z tym, że ktoś niepostrzeżenie zdecyduje się skorzystać z naszych pieniędzy, często bez naszej świadomości. Posiadając własne konto – raz i na zawsze pozbywamy się tego problemu!

Konto dla młodych – przekształcenie

Osoba w wieku nastoletnim, zakładająca konto dla młodych i korzystająca z niego przez kilka lat, może po pewnym czasie użytkowania, gdy będzie już nieco starsza, zmienić konto dla młodych w typowe konto bankowe, jakie posiada każdy dorosły obywatel naszego kraju. Zazwyczaj do zmiany konta dla młodych w konto classic dochodzi w momencie, gdy konsument kończy 25 lat, ma za sobą studia oraz bagaż doświadczeń, dzięki którym można go już w pełni traktować jak klienta banku z wszelkimi płynącymi z tego tytułu korzyściami. Jeśli posiadamy konto dla młodych i chcemy wziąć pierwszą pożyczkę bankową w obsługującej nas placówce – oczywiście możemy to zrobić. Kwoty pierwszych pożyczek dla młodych nie są może zbyt wysokie, ale z pewnością pomagają rozwiązać różne doraźne problemy, a do tego z ich pomocą udaje się zbudować pozytywną opinię kredytową, a to zawsze pozytywnie rzutuje na naszą wiarygodność w przyszłości.